Avatar se o rok zpozdí, ale bude dokonalý, tvrdí Cameron

Kultura Kultura
20. 1. 2015 8:22
Režisér James Cameron se rozhodl premiéru očekávaného pokračování posunout. Chce více propracovat příběh a vizuální stránku.
Avatar.
Avatar. | Foto: Bontonfilm

Praha – Pokračování blockbusteru Avatar mělo dorazit do kin v prosinci 2016, ale režisér James Cameron se rozhodlo premiéru odložit o rok.

Cameron pracuje na třech nových dílech zároveň a zdrželo ho psaní scénáře. Chce, aby příběh v třídílné sáze dobře fungoval. Řekl, že jeho cílem je dopsat scénář pro celou trilogii do konce měsíce, aby pak mohl začít natáčet.

Podívejte se trailer z prvního Avatara
Podívejte se trailer z prvního Avatara | Video:

"Nebudeme dělat jeden film, vymýšlet další a potom další," vysvětlil režisér. "Současně s tím děláme i design, takže jsme již navrhli všechna stvoření a prostředí okolo nich," dodal tvůrce.

Natáčení trilogie proběhne na Novém Zélandě, kde se také částečně natáčel první díl. Avatar (2009) je filmem s nejvyššími tržbami v historii. Celosvětově utržil téměř 2,8 miliardy dolarů a získal také tři Oscary. V hlavních rolích dobrodružné sci-fi se objevili Sam Worthington a Zoe Saldana, kteří se v chystané trilogii vrátí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy