Placebo umí přehrát všechny hity. Srdce už ale nelámou

Placebo umí přehrát všechny hity. Srdce už ale nelámou
Zvukem i emocemi byli Placebo nejednoznační, nerozhodnutí, věčně rozpolcení; tak jako jejich zpěvák Brian Molko, který nevěděl, jestli radši líbá kluky nebo holky. Věčně procházeli konfliktem, vnitřním soubojem.
I na pošesté měli Molko a spol. v Praze hodně početné publikum. A nebylo složené jen z pamětníků.
Placebo zahájili koncert řízným songem B3 ze stejnojmenného loňského pětipísňového EP. Publikum pak nadchla i postupně gradující píseň Loud Like Love z nového alba, stejně tak jako starší hit Every You Every Me.
Z trojice zakládajících členů už kromě Molka zbyl jen Stefan Olsdal. Ten ovšem baskytaru skoro přenechává doprovodným muzikantům v pozadí.
Foto: Anna Vedralová
Kultura Kultura
14. 11. 2013 9:35

Kapela Placebo a hlavně zpěvák Brian Molko byli symbolem dekadentní rozervanosti skoro dvacet let. Ovlivnili tak několik generací svých fanoušků. Ti z Česka se ve středu 13. listopadu ve zcela zaplněné Lucerně mohli přesvědčit, že čas neúprosně letí. Což je ostatně možné slyšet i z letošní desky Loud Like Love, kterou Placebo na současném turné propagují.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy