Piráti z Karibiku připlují do Prahy a Brna. Filmové písně zazní živě během projekcí v halách

ČTK ČTK
31. 10. 2017 6:00
Filharmonici z Hradce Králové budou během projekcí snímku Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly hrát naživo filmovou hudbu. Akce se bude konat 9. června v Praze a 10. června v Brně.
Johnny Depp a Orlando Bloom v Pirátech z Karibiku.
Johnny Depp a Orlando Bloom v Pirátech z Karibiku. | Foto: Walt Disney Picture

Film Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly se 9. června 2018 objeví na velkém plátně v pražské O2 areně a 10. června v DRFG Areně v Brně za doprovodu živé hudby v podání Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou německého dirigenta Helmuta Imiga.

Ten stál u zrodu spojení pirátských dobrodružství Jacka Sparrowa se živým symfonickým orchestrem a od roku 2011 pod jeho vedením ožívá hudba z tohoto snímku v koncertních síních a halách po celém světě.

Projekt spojující film se živou hudbou Klause Badelta a Hanse Zimmera naváže na obdobně provedeného Pána prstenů, jehož třetí díl se v O2 areně uskuteční letos 2. prosince.

První díl Pirátů z Karibiku - tedy Prokletí Černé perly - dorazil do kin v roce 2003, později se dočkal dalších čtyř pokračování. 

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy