Otrokáři se rozdělili o Zlaté glóby s podvodníky i transvestitou

Otrokáři se rozdělili o Zlaté glóby s podvodníky i transvestitou
Amy Adams vyhrála kategorii hereček v hlavní komediální roli. Ve Špinavém triku je vskutku neodolatelná.
Amy Adams a režisér Špinavého triku David O. Russell.
"Byznysmen" Leonardo DiCaprio se dočkal Zlatého glóbu...
... za Vlka z Wall Street.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
13. 1. 2014 10:23

Zlaté glóby letos za nejlepší dvojici filmů určily 12 let v řetězech a Špinavý trik, ze seriálů triumfovaly Perníkový táta a Brooklyn Nine-Nine. Žádný film vyloženě nedominoval, i když mírného vítězství dosáhl Špinavý trik se třemi zlatými "kuličkami".

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy