Od Rozrazilu to nejvíc schytá Klaus, ale i brajgl naší doby

Foto: Divadlo Husa na provázku
Kultura Kultura
4. 2. 2013 8:27

Nové vydání Rozrazilu putuje labyrintem naší současnosti a zamýšlí se nad stavem společnosti. Podtitulem O naší nynější krizi se hlásí ke spisu T. G. Masaryka. Na realizaci jednotlivých zastavení se podíleli renomovaní režiséři Marián Amsler, František Derfler, Vladimír Morávek, Břetislav Rychlík nebo Eva Tálská a spolu s nimi talentovaní příslušníci mladé režisérské generace Ivan Buraj, Michal Hába, Barbara Herz, Anna Petrželková a také představitel občanské aktivity Žít Brno Matěj Hollan. Jednotlivé části většinou vycházejí z dokumentárních materiálů, v některých případech jsou jejich autory také známí dramatici, například Pavel Kohout, jindy osobnosti nastupující autorské generace, například vítěz soutěže O cenu Konstantina Trepleva Ondřej Novotný.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Zeman udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. Muž žil dlouhodobě bez přístřeší

Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. Zeman podle mluvčího Jiřího Ovčáčka považoval za správné učinit toto rozhodnutí i přesto, že omilostněný je recidivista a dlouhodobě žil bez přístřeší. Prezidnt poznamenal, že je potřeba muže podpořit v úsilí o vedení života, který je pro společnost přijatelný.

Další zprávy