Obrazem: Za sloupem je Český lev

Obrazem: Za sloupem je Český lev
Jeviště slavnostního večera v Lucerně bylo pěkné, rozlehlé a barevné. Místo pro nominované však bylo na něm vybráno tak, že přímo mezi nimi a jediným místem, odkud smí novináři fotografovat, byl sloup konstrukce osvětlení jeviště.
Český lev za mřížemi. Předávání ceny za nejlepší hudbu - skupina Buty dává Lva do rukou zvukařů filmu Edith Piaf. Některé scény tohoto filmu se natáčely právě v Lucerně.
Při udělování kategorie za nejlepší mužský herecký výkon se na scéně vedle sloupu objevila i Alice Nellis. Zastupovala nepřítomného Karla Rodena. Vlevo od ní pak Zdeněk Svěrák a Ivan Trojan, který si sošku nakonec odnesl.
Naopak při kategorii ženský herecký výkon v hlavní roli nestála na pódiu ani jedna z nominovaných. Hostesky s diplomy přišly a zase odešly.
Foto: Ondřej Besperát
2. 3. 2008 14:00

Lucerna - Fotografování slavnostního večera Českých lvů není snadný úkol, to jsem věděl. Letos se však produkci ČFTA podařil další skvělý kousek. Místo pro nominované bylo na rozlehlém pódiu vybráno tak, že přímo mezi nimi a jediným místem, odkud smí novináři fotografovat, byl sloup konstrukce osvětlení jeviště.

&nbsp

Čtěte více: Svěrák nebyl zklamaný, Vejdělek šel plodit
Český lev: Filmem roku jsou podle akademiků Tajnosti
Výsledky: Seznam čerstvých držitelů Českých lvů

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy