Obrazem: Show nade vše. Robbie Williams v Praze vystoupil v kiltu a zazpíval se ženou i s otcem

Ahoj, já jsem Robbie "fu...." Williams, ozvalo se z pódia.
Erasure a Robbie Williams v Praze - videoukázky.
Postranní podobizny "boxera - baviče těžké váhy" Robbieho před začátkem koncertu vykreslovali dva "malíři". Celá digitální instalace připomínala práci Banksyho. Ještě před setměním otevřelo večer britské duo Erasure průřezem svých písní. Zazněly hity Chorus, Love to Hate You nebo Oh L'Amour, čistě syntezátorovému setu jen s doprovodem (pevného) vokálu Andyho Bella a dvou sboristek by ale více slušel menší prostor. V porovnání s pozdějším vystoupením Williamse šlo opravdu spíš jen o vzpomínku na vlastní nejlepší roky.
Robbie Williams se do své show položil od začátku. Ačkoliv před třemi lety se swingovou deskou Swings Both Ways dorazil v lepší pěvecké formě, nedotažené výšky fanouškům zjevně nevadily. Zábavná byla už úvodní melodie a projekce God Bless Our Robbie, která vtipně připomněla Robbieho vzestupy a pády.
Skladba The Heavy Entertainment Show, během níž na pódiu pobíhaly tanečnice v boxerských kostýmech, definitivně strhla diváky na Williamsovu stranu.
Foto: Lukáš Bíba
Hana Slívová Hana Slívová
20. 8. 2017 10:58
Letošní turné zpěváka Robbieho Williamse se jmenuje stejně jako jeho poslední deska: The Heavy Entertainment Show. Včerejší koncert v pražských Letňanech vyplnil název do posledního písmenka. Williams před 30 tisíc fanoušků předstoupil na pestrobarevné scéně připomínající kabaret či boxerský ring v kiltu, sršel vtipem, do vystoupení zapojil tanečnice, sboristky i vynikající kapelu. Vzduchem létaly konfety i ohně. Během večera na pódiu přivítal svou ženu, herečku Aydu Fieldovou, a otce, zpěváka a baviče Petera Williamse. Starší písně prokládal těmi z nového alba a nezapomněl ani na poctu kamarádovi Georgi Michaelovi.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy