Obrazem: Praha ožila hudbou. Festival chtěl upozornit na špatné podmínky pouličního vystupování

Skupina Peter Pan Komplex zahrála na Karlově náměstí
Na náměstí Jiřího z Poděbrad hrál Jakub Kaifosz ze skupiny Wild Tides, která letos vydala výbornou desku Sbohem a šáteček...
...a měl skromné publikum.
Později ale fanoušci dorazili.
Foto: Michaela Danelová
Hana Slívová Hana Slívová
11. 6. 2017 18:08
Desítky kapel, písničkářů a divadelních souborů se v pátek a v sobotu představily na několika scénách v centru Prahy. Účelem akce nebylo dostat jen hudbu do veřejného prostoru a občanům představit busking, tedy pouliční hraní, ale také poukázat na nešťastně zformulovanou vyhlášku. Ta zakazuje provozování pouličního umění na více než polovině území Prahy 1. Nepovoluje též použití bicích a rytmických i žesťových nástrojů nebo zesilovačů. Podívejte se, jak to o víkendu na festivalu vypadalo.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy