Obrazem: Praha ožila hudbou. Festival chtěl upozornit na špatné podmínky pouličního vystupování

Skupina Peter Pan Komplex zahrála na Karlově náměstí
Na náměstí Jiřího z Poděbrad hrál Jakub Kaifosz ze skupiny Wild Tides, která letos vydala výbornou desku Sbohem a šáteček...
...a měl skromné publikum.
Později ale fanoušci dorazili.
Foto: Michaela Danelová
Hana Slívová Hana Slívová
11. 6. 2017 18:08
Desítky kapel, písničkářů a divadelních souborů se v pátek a v sobotu představily na několika scénách v centru Prahy. Účelem akce nebylo dostat jen hudbu do veřejného prostoru a občanům představit busking, tedy pouliční hraní, ale také poukázat na nešťastně zformulovanou vyhlášku. Ta zakazuje provozování pouličního umění na více než polovině území Prahy 1. Nepovoluje též použití bicích a rytmických i žesťových nástrojů nebo zesilovačů. Podívejte se, jak to o víkendu na festivalu vypadalo.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 31 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy