Obrazem: Od princezny po okouzlující Maude. Nejslavnější role Květy Fialové

Květa Fialová jako princezna Florindella v pohádce Princezna se zlatou hvězdou.
Květa Fialová v jedné ze svých nejslavnějších rolí Tornado Lou ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera Oldřicha Lipského z roku 1964. Hlas jí při zpěvu propůjčila Yvetta Simonová.
Květa Fialová při prezentaci filmu Limonádový Joe na španělském filmovém festivalu v San Sebastianu v roce 1964, kde získal Stříbrnou mušli, což je zvláštní cena poroty.
Květa Fialová hrála spolu s Oldřichem Novým, Jaroslavem Marvanem či Waldemarem Matuškou v parodii na levné paperbackové romány Fantom Morrisvillu. Film natočil v roce 1966 Bořivoj Zeman.
Krimikomedie Jiřího Sequense staršího Partie krásného dragouna. Květa Fialová tu zářila po boku Jiřího Abrháma. Psal se rok 1970.
Foto: Československý státní film
Kultura Kultura
26. 9. 2017 11:10
Herečka Květa Fialová (1929-2017) si ve filmu poprvé zahrála v roce 1949 v politické agitce Veliká příležitost. V té době studovala na brněnské JAMU. Po škole šla z filmu do filmu, objevila se ve více než dvou stovkách snímků. Kromě toho působila v divadle - začínala v Českém Těšíně, nejdéle vydržela v Divadle ABC, později v Městských divadlech pražských. Před kamerou se naposledy objevila v roce 2014 v dokumentech o Lubomírovi Lipském a Stelle Zázvorkové. Tady je průlet jejími zajímavými rolemi.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy