Obrazem: Festival Colours of Ostrava už první den praskal ve švech. Na vstup se čekalo několik hodin

Atmosféra prvního dne festivalu Colours of Ostrava 2017.
Skupina alt-J hrála v České republice podruhé. Zaujala její efektní vizuální show - novinka, která prý přišla s velkým pódiem.
Dlouhé fronty na vstup do areálu.
Fanoušci prvního festivalového dne při koncertu mladičké Birdy, která zaujala krásným hlasem i talentem napsat písničku.
Když na pódium nakráčela kapela Imagine Dragons, jíž se cestou do Ostravy opozdila zavazadla i kytara, veškeré publikum se stáhlo před hlavní pódium.
Foto: Economia
Kultura Kultura
20. 7. 2017 1:42
Kdo první den festivalu Colours of Ostrava 2017 nedorazil do areálu okolo poledne, ten se musel smířit s dlouhou frontou, která od vstupních bran vedla až k hlavní silnici. Zájemci o koncerty kapel alt-J, Tata Bojs či Imagine Dragons si tak museli několik hodin počkat. A to i přesto, že pořadatelé podle tiskového mluvčího Jiřího Sedláka nasadili ke vstupním branám maximum personálu. V areálu by se během čtyř dnů mělo vystřídat rekordních dvaačtyřiceti tisíc lidí, festival je vyprodaný. Ve čtvrtek na něm při své tuzemské premiéře zahraje Norah Jonesová. Podívejte se, jak to v areálu Dolních Vítkovic, který trápilo velké horko, první festivalový den vypadalo.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy