Obrazem: Ani průtrž mračen nezabránila na Colours velkolepému večírku s Justice

Justice v Ostravě.
Justice se proslavili častým samplováním - tedy citacemi - nejrůznějších hudebníků včetně Michaela Jacksona.
Jejich obří světelný aparát a další vybavení váží přes jedenáct tun. Víc si toho žádná kapela v historii festivalu nedovezla.
"Takhle nějak si představuju excelentní elektronickou hudbu přímo v pekle," řekl jeden z účastníků festivalu.
Foto: Matyáš Theuer
Kultura Kultura
23. 7. 2017 16:44
Jsou dva a dělají elektronickou hudbu. Přesto jejich aparát, který si dovezli na Colours of Ostrava, vážil přes 11 tun. Duo Justice včera nad ránem uzavřelo čtyřdenní hudební festival tanečním večírkem. Mnozí z přítomných tvrdili, že takové zakončení Colours ještě nezažili. Fanoušky v sobotu večer neodradila ani průtrž mračen a bouřka, které se nad areálem přehnaly. Odnesla to britská zpěvačka Laura Mvula, která svůj hodinový set musela zkrátit na polovinu. Festival letos podle pořadatelů dosáhl návštěvnického stropu. Přišlo asi 45 tisíc lidí. Víc jich areál nepojme. Přesná čísla však ředitelka Zlata Holušová nezveřejňuje.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy