Největší open air mejdan v Evropě? Polský Woodstock zdarma

Největší open air mejdan v Evropě? Polský Woodstock zdarma
Obří festival má tři scény. Většina diváků míří na tu hlavní.
Foto: wosp
Kultura Kultura
6. 8. 2013 10:57

Zatímco český Woodstock v Trutnově odstartuje 15. srpna, polský Woodstock má za sebou už devatenáctý ročník. Pyšní se označením největší open air festival v Evropě. Pořadatelé vytahují čísla o návštěvnících vysoko nad půl milionu, střízlivé odhady ale mluví spíš o 300 tisících. Tři dny hudby si jde na německo-polské hranici užít zdarma!

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy