Nejlepší klip má raper Kendrick Lamar. Na Cenách MTV proměnil šest nominací z osmi

ČTK ČTK
28. 8. 2017 13:02
Hlavní cenu hudební televize MTV za videoklip roku získal americký raper Kendrick Lamar s klipem Humble. Na slavnostní večer přišel s osmi nominacemi a šest z nich proměnil, cenu dostal také za nejlepší video v žánru hip hop nebo za nejlepší režii. Během ceremoniálu, který moderovala zpěvačka Katy Perryová (a strefovala se do prezidenta Donalda Trumpa), vystoupili kromě Lamara i Ed Sheeran, jenž získal ocenění pro nejlepšího umělce, a zpěvačky Lorde či Miley Cyrusová. Poprvé se udělovala cena v kategorii "nejlepší boj proti systému". Rovným dílem ji dostalo všech šest nominovaných i raper K'Naan a zpěvák John Legend, kteří svými klipy upozornili na situaci přistěhovalců v USA.
Kendrick Lamar získal na cenách MTV šest sošek. | Video: YouTube / Kendrick Lamar

Cenu za celoživotní přínost získala zpěvačka Pink

Moderátorka večera Katy Perryová má opět nový styl. Během moderování se ptala publika, jak snáší vládu Donalda Trumpa

Kendrick Lamar přebírá cenu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy