Na White Stripes si zatančí baletky

10. 10. 2006 15:00
Londýn - Symfonická úprava písní White Stripes bude podkladem pro balet v Royal Opera House.
Foto: Aktuálně.cz

Informoval o tom deník Guardian. Choreograf Wayne McGregor chce vytvořit inscenaci na základě alba Aluminium, které v Británii vyjde příští měsíc v omezené edici 3333 kusů. Aluminium nabídne deset orchestrálních úprav písní White Stripes, které vytvořil Joby Talbot, bývalý člen rockových Divine Comedy.

Poslechněte si ukázky na MySpace

Jack White, hudební mozek White Stripes, dal projektu zelenou, jakmile slyšel první tři předělávky. Skladby Aluminium, The Hardest Button to Button a Blue Orchid také zazní v zatím nepojmenovaném baletu. Premiéru si odbude v listopadu v Covent Garden.

S nápadem na netradiční propojení baletu a indie scény prý přišel Richard Russell, zakladatel labelu XL Recordings, kde Alluminium vyjde. "Přemýšlel, proč už vymizela stará tradice instrumentálních předělávek rockových písní," řekl Talbot Guardianu.

"Některé z nich teď znějí jako nalezený soundtrack šíleného filmu z dvacátých let, jiné jsou jako z westernů s Johnem Fordem a zbytek připomíná příjemný chill out."

Více o projektu na www.alumiiinium.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy