Na tanečním festivalu Fringe ve Skotsku vystoupí i pět českých souborů včetně Cirku La Putyka

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 8. 2017 19:05
Zdroj foto: 420people Zdroj foto: 420people
Ve skotském Edinburghu dnes začíná festival scénického umění Fringe. Vystoupí na něm i pět českých souborů včetně 420people, kteří zde budou mít premiéru. Na úspěchy z předchozích ročníků přijedou navázat Spitfire Company, DOT504, Lenka Vagnerová & Company a Cirk La Putyka.
Ukázka z představení Wind-Up souboru 420poeple. | Video: YouTube / Václav Kuneš

Soubor 420people při své premiéře na festivalu Fringe v Edinburghu uvede taneční představení s názvem Wind-Up, autorské dílo choreografa a tanečníka souboru Václava Kuneše. 

Na 70. ročníku prestižního tanečního festivalu Fringe (4.-28. 8.) vystoupí celkem pět českých souborů. Na úspěchy z předchozích ročníků pojedou navázat soubory Spitfire Company, DOT504, Lenka Vagnerová & Company a Cirk La Putyka

Inscenace 420people Wind-Up měla premiéru v roce 2012. Její výběr vyplynul z přání britských dramaturgů. "Wind-Up jsme odehráli už v mnoha zemích, od Německa přes Itálii či Finsko až po Mexiko. Máme ho pod kůží," řekl Kuneš.

Soubor Spitfire Company, který na festivalu bodoval před čtyřmi lety s inscenací One Step Before the Fall, letos úspěšný kus uvede znovu. Představení je věnované boxerovi Muhammadu Alimu, tematizuje motiv boje, vyčerpanosti, projevů Parkinsonovy choroby a kolapsu. Spitfire Company odehraje i inscenaci Vyprávěč. Cirk La Putyka pak přiveze inscenaci Botacchio.

V minulosti na Frige oceněná Lenka Vagnerová & Company opět přijede s kombinací tance, fyzického divadla a loutek Gossip. Soubor DOT504 se představí s inscenací You Are Not the One Who Shall Live Long, kterou tanečník Pavel Mašek označil jako "temně krásné představení".

Tuzemské soubory budou zároveň součástí České sezony ve Skotsku, která od 20. července do počátku listopadu bude představovat také českou literaturu, fotografii a výtvarné umění.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy