Na Slovensko míří držitelka Oscara

ost, ČTK
25. 11. 2005 9:15
Bratislava, Praha Hostem sedmého ročníku Mezinárodního filmového festivalu Bratislava bude britská držitelka Oscara Vanessa Redgravevová.

Redgravevová na přehlídce představí dva filmy. Nejdřív to bude snímek Horečka, který režíroval její syn Carlo Nero (otcem je slavný Ital Franco Nero) a kde si zahrála i hlavní roli. Pak uvede i dokument Rusko/Čečensko Hlasy disentu, který produkovala a namluvila.

Vanessa Redgraveová je jednou z mála osobností pyšnících se Hereckou trojí korunou (Actor´s Triple Crown) totiž výhrou Oscara (za film Julie), televizní ceny Emmy a zisk trofeje Tony udělované za úspěchy na divadelní scéně. Navíc je majitelkou dvou Zlatých glóbů.

Mezinárodní filmový festival Bratislava se uskuteční od 2. do 10.  prosince.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy