Na Kabát přišlo do O2 areny tolik lidí, kolik bydlí v Kutné Hoře. 20 tisíc je rekord haly

Kultura Kultura
29. 11. 2017 16:43
Na koncert skupiny Kabát do O2 areny přišlo včera 20 083 diváků, tedy jako by se tam kompletně nastěhovala třeba Kutná Hora. Nikdy v historii haly, jedné z největších multifunkčních arén v Evropě, od jejího otevření v roce 2004 nepřišlo na jednu akci tolik diváků. Uspořádání pódia pro koncert Kabátu umožnilo kapacitu oproti jiným představením navýšit. Skupina vystupuje na tzv. central stagi, tedy na pódiu umístěném uprostřed plochy. Bylo tak možné využít sektory, jež jsou obvykle za pódiem, a maximalizovat tak celkovou kapacitu. Dosud nejvyšší návštěvu měla Madonna na jednom z dvojkoncertů v roce 2006. Loni do O2 areny dorazilo na Paula McCartneyho 18 005 lidí.
Kabát v O2 areně.
Kabát v O2 areně. | Foto: Kabát

 

Právě se děje

před 15 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy