Na festivalu ve švýcarském Locarnu zvítězil film o moderních způsobech vykořisťování

ČTK ČTK
11. 8. 2018 22:23
Autorem vítězného snímku Vymyšlená země je singapurský režisér Yeo Siew Hua. Film, který byl oceněn soškou Zlatý leopard, vznikl v koprodukci Singapuru, Francie a Nizozemska.
Režisér snímku A Land Imagine Yeo Siew Hua přebral Zlatého leoparda
Režisér snímku A Land Imagine Yeo Siew Hua přebral Zlatého leoparda | Foto: Profimedia.cz

Vítězným snímkem 71. ročníku mezinárodního filmového festivalu, který v sobotu skončil ve švýcarském Locarnu, se stal film A Land Imagined (Vymyšlená země). Jeho autorem je singapurský režisér Yeo Siew Hua. Snímek kritizuje moderní formy vykořisťování.

Vítězný titul, který byl oceněn soškou Zlatého leoparda, vznikl v koprodukci Singapuru, Francie a Nizozemska.

Jako nejlepší herečku porota zvolila rumunskou debutantku Andru Gutiovou, nejlepším hercem je pak Jihokorejec Ki Pong-ču.

Zvláštní cenu poroty si odnesl jediný dokumentární film v hlavní soutěži, který patřil mezi favority festivalu. Snímek "M." francouzské režisérky Yolande Zaubermanové se věnuje problematice zneužívání dětí v jedné izraelské ultraortodoxní komunitě.

Z českých děl v Locarnu soutěžil krátký film Rekonstrukce, inspirovaný skutečným případem vraždy bezdomovce dvěma mladíky. Jedná se o režisérský debut Ondřeje Nováka a Jiřího Havlíčka.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy