Na festivalu ve švýcarském Locarnu zvítězil film o moderních způsobech vykořisťování

ČTK ČTK
11. 8. 2018 22:23
Autorem vítězného snímku Vymyšlená země je singapurský režisér Yeo Siew Hua. Film, který byl oceněn soškou Zlatý leopard, vznikl v koprodukci Singapuru, Francie a Nizozemska.
Režisér snímku A Land Imagine Yeo Siew Hua přebral Zlatého leoparda
Režisér snímku A Land Imagine Yeo Siew Hua přebral Zlatého leoparda | Foto: Profimedia.cz

Vítězným snímkem 71. ročníku mezinárodního filmového festivalu, který v sobotu skončil ve švýcarském Locarnu, se stal film A Land Imagined (Vymyšlená země). Jeho autorem je singapurský režisér Yeo Siew Hua. Snímek kritizuje moderní formy vykořisťování.

Vítězný titul, který byl oceněn soškou Zlatého leoparda, vznikl v koprodukci Singapuru, Francie a Nizozemska.

Jako nejlepší herečku porota zvolila rumunskou debutantku Andru Gutiovou, nejlepším hercem je pak Jihokorejec Ki Pong-ču.

Zvláštní cenu poroty si odnesl jediný dokumentární film v hlavní soutěži, který patřil mezi favority festivalu. Snímek "M." francouzské režisérky Yolande Zaubermanové se věnuje problematice zneužívání dětí v jedné izraelské ultraortodoxní komunitě.

Z českých děl v Locarnu soutěžil krátký film Rekonstrukce, inspirovaný skutečným případem vraždy bezdomovce dvěma mladíky. Jedná se o režisérský debut Ondřeje Nováka a Jiřího Havlíčka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy