Michal Hrůza oslaví 20 let na hudební scéně velkolepým koncertem v pražském Rudolfinu

K nové desce Sám se sebou, jarnímu zámeckému turné a podzimní koncertní šňůře po kulturních domech a klubech si zpěvák Michal Hrůza ke dvaceti letům na scéně nadělil také tři koncerty se symfonickými orchestry. Po karlovarském vystoupení a setu na Colours of Ostrava zahraje Hrůza s kapelou 5. října 2017 v pražském Rudolfinu spolu se ženským symfonickým orchestrem Bon Art Pops Orchestra a s dětským sborem Coro Piccolo.
Video: YouTube / Michal Hrůza

Michal Hrůza si na letošním festivalu Colours of Ostrava připravil pro fanoušky speciální set s Janáčkovou filharmonií. Podobný koncert na podzim uslyší i pražské publikum.

Hrůzu a jeho Kapelu Hrůzy 5. října v pražském Rudolfinu doprovodí ženský symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra a dětský sbor Coro Piccolo.

"Máme připravený repertoár na dvě hodiny, dvacet skladeb, které pro symfoniky rozepsal náš klávesista Karel Heřman," říká Michal Hrůza. "V programu zazní skladby, které jsem napsal ještě v devadesátých letech, novější z mé sólové dráhy, ale i ukázka písní z letošního alba Sám se sebou."

Kromě jedenapadesáti členek Bon Art Pops Orchestra a padesáti dětí z Coro Piccolo se na pódiu v roli hostů ukážou zpěvačky Lenka Dusilová, Klára Vytisková a Olga Königová, které si s Hrůzou zazpívají duety.

Po koncertu v Rudolfinu vyrazí Michal Hrůza s kapelou na podzimní část turné po kulturních domech a klubech. Hudebník na něm představí nové album Sám se sebou. Předskakovat bude kapela Ille Olgy Königové.

Druhá část turné pak proběhne v březnu a dubnu roku 2018.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Kremlu není známo, že by pro něj pracovali agenti podezřelí z kauzy Vrbětice

Ruskému prezidentskému mluvčímu Dmitriji Peskovovi není známo, že by pro administrativu ruského prezidenta pracovali muži vystupující pod jmény Alexandr Petrov a Ruslan Boširov, které Česká republika podezřívá z podílu na explozi ve Vrběticích, uvedla agentura Ria Novosti. S tvrzením, že tito dva muži pracují pro Kreml, přišel ve středu investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.

"Ne, upřímně řečeno takovou informaci nemám k dispozici," odpověděl Peskov na otázku, zda ví o skutečnosti, že by pro Kreml tito muži pracovali. "Ale obecně v Kremlu to není možné. Kreml je historická budova, památka UNESCO. Je v něm rezidence prezidenta a dále se tam nacházejí úseky prezidentovy administrativy," doplnil Peskov.

Novinář Grozev ve středu uvedl, že z agentů se stali "významní zastupitelé Kremlu". "Jediné, co můžu říct, je, že jsou zdraví a působí ve státních službách. Dostali nová zaměstnání, protože už dále nemůžou pracovat jako špioni," uvedl Grozev. Novinář také připomněl, že podle webu Bellingcat oběma agentům v roce 2014 ruský prezident Vladimir Putin udělil nejvyšší ruské vyznamenání Hrdina Ruské federace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy