Michael Keaton bude smažit burgery jako zakladatel "mekáče"

Kultura Kultura
17. 1. 2015 14:07
Americký herec, který se proslavil rolí Batmana a září ve filmu Birdman, vyjednává o nové roli, a to v dramatu o zakladateli řetězce McDonald's.
Michael Keaton.
Michael Keaton. | Foto: Reuters

Praha - Michael Keaton zažívá v poslední době zásadní restart kariéry. Před několika dny získal Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herecký mužský výkon v komedii a čerstvě obdržel v téže kategorii nominaci za Oscara a v lednu byl nominován na cenu BAFTA.

Nominace i cenu si vysloužil svým výkonem v hlavní roli snímku Birdman režiséra Alejandra G. Iñaritua, ve kterém Keaton hraje divadelního režiséra a herce, kterého v mysli i po mnoha letech pronásleduje filmová role Birdmana, která jej velmi proslavila. Nyní The Hollywood Reporter přinesl zprávu, že Keaton jedná o nové roli, a to v americkém dramatu o slavném podnikateli.

Podívejte se na trailer k filmu Birdman.
Podívejte se na trailer k filmu Birdman. | Video:

Připravované drama The Founder (zakladatel) režíruje John Lee Hancock, který natočil například snímek Zrození šampiona (2009). Film bude vyprávět o Rayi Crocovi z Illinois. Ten se stal zakladatelem populárního řetězce s rychlým občerstvením – MacDonaldu, který má dnes mnohamiliardové tržby.

Autorem scénáře je Robert D. Siegel který napsal Wrestlera (2008) s Mickey Rourkem v hlavní roli. Premiéra zatím nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy