Michael Keaton bude smažit burgery jako zakladatel "mekáče"

Kultura Kultura
17. 1. 2015 14:07
Americký herec, který se proslavil rolí Batmana a září ve filmu Birdman, vyjednává o nové roli, a to v dramatu o zakladateli řetězce McDonald's.
Michael Keaton.
Michael Keaton. | Foto: Reuters

Praha - Michael Keaton zažívá v poslední době zásadní restart kariéry. Před několika dny získal Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herecký mužský výkon v komedii a čerstvě obdržel v téže kategorii nominaci za Oscara a v lednu byl nominován na cenu BAFTA.

Nominace i cenu si vysloužil svým výkonem v hlavní roli snímku Birdman režiséra Alejandra G. Iñaritua, ve kterém Keaton hraje divadelního režiséra a herce, kterého v mysli i po mnoha letech pronásleduje filmová role Birdmana, která jej velmi proslavila. Nyní The Hollywood Reporter přinesl zprávu, že Keaton jedná o nové roli, a to v americkém dramatu o slavném podnikateli.

Podívejte se na trailer k filmu Birdman.
Podívejte se na trailer k filmu Birdman. | Video:

Připravované drama The Founder (zakladatel) režíruje John Lee Hancock, který natočil například snímek Zrození šampiona (2009). Film bude vyprávět o Rayi Crocovi z Illinois. Ten se stal zakladatelem populárního řetězce s rychlým občerstvením – MacDonaldu, který má dnes mnohamiliardové tržby.

Autorem scénáře je Robert D. Siegel který napsal Wrestlera (2008) s Mickey Rourkem v hlavní roli. Premiéra zatím nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy