Michael Jackson se vrací před fanoušky

kul
9. 11. 2006 9:00
Londýn - Písní Thriller se příští týden na World Music Awards připomene dřívější popový král Michael Jackson.

Organizátoři World Music Awards, globálního ocenění udělovaného nahrávacími společnostmi a profesními organizacemi jako IFPI, už dříve uvedli, že osmačtyřicetiletý Jackson si osobně vyzvedne Diamond Award poctu pro zpěváka, který prodal přes 100 milionů nahrávek. Teď doplnili, že diváci ve víc než 160 zemích světa, kam se ceremoniál vysílá, Jacksona navíc uslyší zpívat naživo.

"Jestli chcete, berte to jako jeho comeback," říkají pořadatelé večera k účasti hlavní hvězdy. Jackson zazpívá dnes už klasickou píseň Thriller, která se objevila na stejnojmenném albu z roku 1982. Video k této písni odstartovalo éru hudební klipů a deska stala jedním z komerčně nejúspěšnějších alb historie; z Jacksona udělala hvězdu i podivína největší velikosti.

Foto: Aktuálně.cz

Večer 15. listopadu bude v Londýně velmi sledovaný, protože Jackson na veřejnosti vystoupí po dlouhé době. Zpěváka, který žije v ústraní mezi Bejrútem a Irskem, spíš než hudební kariéra zaměstnávají soudní spory: byl obviněn z pederastie, na jaře musel zavřít kalifornský ranč Neverland a za víc než 200 milionů dolarů prodal část hudebního katalogu, ve kterém byly i písně Beatles. Soudí se s ním i bývalí zaměstnanci a spolupracovníci.

Vystoupení na World Music Award by tak mohlo být změnou k lepšímu: Jackson se co nejdřív chce přestěhovat do Evropy a začít znovu pracovat. Už příští rok prý fanouškům nabídne novou desku.

Kromě Jacksona se na pódiu World Music Award prostřídají Beyonce, Nelly Furtado, Enya, Andrea Bocelli nebo Tokio Hotel. Průvodkyní večera bude herečka Lindsay Lohanová.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian
Aktualizováno před 1 hodinou

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda, který je jeho i Hynkovým týmovým parťákem ve stáji Canyon Northwave, ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

"Je to můj druhý mistrák na Evropě a hned placka, musím být spokojený," řekl Stošek. Cítil ale, že měl na víc. "Občas mi padal řetěz a nebyl jsem schopný kontinuálně jet, což mě stálo kontakt s čelem," dodal sedmadvacetiletý jezdec, který byl loni třetí na maratonském mistrovství světa.

"Nakonec to ale dopadlo parádně, i když nefungovalo ideálně kolo. Ze sebe jsem vytáhnul maximum a morálkou jsem to dotáhl na trojku. Cílil jsem sice na vítězství, nemůžou však vyhrát všichni. Trať je tady těžká s dlouhými kopci, ale nohy byly dobré. Vytěžil jsem z toho maximum. Pro nás jako tým je to bomba," pochvaloval si Stošek.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Mistrovství Evropy v maratonu horských kol v Evoléne (Švýcarsko):

Muži (78 km): 1. Seewald (Něm.) 4:02:50, 2. Porro (It.) -3:57, 3. Stošek -7:58, …7. Hynek -13:01, 26. Adel (všichni ČR) -32:08.

Ženy (70 km): 1. Fischerová (Šp.) 4:05:16, 2. Häberlinová -5:11, 3. Forchiniová (obě Švýc.) -7:26.

Zdroj: ČTK
Další zprávy