Stan u Thermalu zažije "alkoholový převrat" s DJs z Roxy

Kultura Kultura
4. 7. 2014 7:27
Na festivalu v Karlových Varech se za mixážní pult postaví známí DJs klubové scény i legendy taneční hudby.
Ve Varech vystoupí Kay Buriánek ze skupiny Sunshine a Jana Kománková
Ve Varech vystoupí Kay Buriánek ze skupiny Sunshine a Jana Kománková | Foto: Jana Kusalová

MFF Karlovy Vary 2014 – Na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech nahradí po třech letech ve stanu u Thermalu známou irskou whiskey stejně známá finská vodka. Finlandia Bar s mottem „Less ordinary“ se ale i letos bude snažit nabídnout originální program.

Kromě již zajetých KVIFF Talks budou se ve stanu uskuteční diskuse "Less ordinary people", kterých se zúčastní například americký herec Brian Caspe (Wanted, Solomon Kane), který žije v Praze.

O hudební složku se postarají známí DJs české klubové scény, které zajišťuje oblíbený klub Roxy. Nabídnou dance, house, funk, hip-hop, drum’n’bass a další styly.

Stavba stanu u hotelu Thermal v Karlových Varech
Stavba stanu u hotelu Thermal v Karlových Varech | Foto: Kultura

V pátek, první den fungování stanu, zahájí Brit Chris Sadler, rezidentní DJ Roxy, jehož živelně tepající sety v rytmu energic pumpin' house můžete znát z klubových nocí Climax. Za mixážní pult se po něm postaví známý DJ Loutka, který má připravený house set. DJ sbíral zkušenosti v předních amsterodamských klubech, v Česku je zapsán jako jeden ze zakladatelů taneční scény.

Další legendou klubové scény, která ve stanu zahraje, a to v pátek 11. července, je Pavel Bidlo alias DJ Bidlo. Své fanoušky si získal při vystupování v Holandsku, Německu nebo USA, kde několik let žil. Posluchači si nikdy nemůžou být jisti jeho stylem, protože DJ Bidlo svými mixy rád překvapuje.

Dále vystoupí Michael C, Robot, Akvamen, Jorgos, Friky, Jana Kománková & Kay Buriánek se skupiny Sunshine, Subgate, RockStar, Friky, 2K & Sweg nebo DJ Cubik a řada dalších hudebníků.

Finská vodka pronikne letos i do Aeroportu, který otevře své brány na Goethově vyhlídce nad Karlovými Vary. Přímo od stanu bude zřízena pravidelná autobusová linka do Aeroportu, která dopraví zájemce denně mezi 20. a 4. hodinou ranní.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy