Akrobati z Cirku La Putyka ohromí karlovarské divadlo

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 7. 2014 10:06
Na karlovarském festivalu vystoupí Cirk La Putyka s nejnovějším projektem Dolls.
Cirk La Putyka: Doolls.
Cirk La Putyka: Doolls. | Foto: Cirk La Putyka

MFF Karlovy Vary 2014 - Cirk La Putyka odehraje své nejnovější představení Dolls na karlovarském festivalu.

Projekt Dolls je zatím vrcholem pětileté existence souboru, který od roku 2009 stírá hranice mezi akrobacií, moderním tancem, divadlem a sportem. Režisér a principál souboru Rostislav Novák vůbec poprvé obsadil jen zahraniční umělce z Francie, Německa a Mexika. Světovou premiéru měla inscenace na mezinárodním festivalu nového cirkusu Cirk-Uff v Trutnově.

"Téma panenek, loutek a hraček pro inscenaci Dolls jsem zvolil proto, abych se vrátil k rodinné tradici: k práci s materiálem, s objektem a s loutkou," řekl Novák, který je v osmé generaci přímým pokračovatelem známého loutkářského a cirkusového rodu Kopeckých.

Fascinovalo ho, že člověk člověka napodoboval z různých důvodů už od pravěku. A protože předměty získávají v životech lidí čím dál víc prostoru, staví je do hlavní role. Upozorňuje na obecný nárůst závislosti na předmětech i odklon od přirozených mezilidských vztahů.

Herce Novák vybíral v konkurzu, na který se přihlásilo 257 lidí z celého světa; od Brazílie po Japonsko. "Dvě desítky nejlepších jsme pozvali do Prahy na další akrobatický, herecký a taneční konkurz. Z toho vzešla finální pětice - německý a francouzský pár a Mexičan Jesú," vysvětlil Novák. K projektu, ve kterém se snoubí nový cirkus s divadlem, navrhl scénu Jakub Kopecký, choreografie vytvořili Josef Fruček a Linda Kapetanea.

Hrát se bude v Karlovarském městském divadle vždy po skončení filmového programu – v sobotu ve 23:45, v pondělí od 23:30., ve čtvrtek v 23:30. a v pátek 11. 7. od 24:00. Vstupenky za 190 korun lze koupit v hlavní pokladně v Thermalu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy