FOTO Revoluční Walesa, rytmická Ardant a potulné řeznictví

FOTO Revoluční Walesa, rytmická Ardant a potulné řeznictví
Do Karlových Varů přijela slavná francouzská herečka Fanny Ardant. Přijela představit svůj režijní počin Naléhavé rytmy, k němuž si napsala i scénář.
"Chtěla jsem vyprávět v tomto filmu o posledních okamžicích lásky. Žena v mém příběhu si myslí, že už nemůže milovat, protože nemiluje vášnivě. Její manžel je zaneprázdněný prací. Ona spíše ničí, než aby budovala. Celý příběh je tragický, není v něm nic pozitivního," říká Fanny Ardant.
Film Naléhavé rytmy je druhým celovečerním filmem Fanny Ardant. Stejně jako v případě prvního se produkce chopil Paulo Branco. Ve filmu hrají vedle Asie Argento Nuno Lopes, Ricardo Pereira, Gérard Depardieu a Franco Nero.
Fanny Ardant relaxuje před tiskovou konferencí.
Foto: Anna Vedralová
Aktualizováno 6. 7. 2014 18:39
Jak žije festival v Karlových Varech? Podívejte se na aktuální dění v hlavním městě filmu i minerálních pramenů.

Fotogalerie - Devětačtyřicátý filmový festival v Karlových Varech v pátek odstartoval. Podívejte se do zákoutí festivalového města i na aktuální dění.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy