FOTO Revoluční Walesa, rytmická Ardant a potulné řeznictví

FOTO Revoluční Walesa, rytmická Ardant a potulné řeznictví
Do Karlových Varů přijela slavná francouzská herečka Fanny Ardant. Přijela představit svůj režijní počin Naléhavé rytmy, k němuž si napsala i scénář.
"Chtěla jsem vyprávět v tomto filmu o posledních okamžicích lásky. Žena v mém příběhu si myslí, že už nemůže milovat, protože nemiluje vášnivě. Její manžel je zaneprázdněný prací. Ona spíše ničí, než aby budovala. Celý příběh je tragický, není v něm nic pozitivního," říká Fanny Ardant.
Film Naléhavé rytmy je druhým celovečerním filmem Fanny Ardant. Stejně jako v případě prvního se produkce chopil Paulo Branco. Ve filmu hrají vedle Asie Argento Nuno Lopes, Ricardo Pereira, Gérard Depardieu a Franco Nero.
Fanny Ardant relaxuje před tiskovou konferencí.
Foto: Anna Vedralová
Aktualizováno 6. 7. 2014 18:39
Jak žije festival v Karlových Varech? Podívejte se na aktuální dění v hlavním městě filmu i minerálních pramenů.

Fotogalerie - Devětačtyřicátý filmový festival v Karlových Varech v pátek odstartoval. Podívejte se do zákoutí festivalového města i na aktuální dění.

 

Právě se děje

teď

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy