Marta Kubišová zakončí kariéru v Lucerně. V říjnu tam s ní zazpívají Lucie Bílá a Václav Neckář

Kultura Kultura
17. 5. 2017 10:29
Zpěvačka Marta Kubišová se rozhodla, že ke svému turné Marta Naposledy přidá 27. října koncert v pražské Lucerně. Kariéru pak zakončí 1. listopadu v Českých Budějovicích v den svých 75. narozenin. Doprovázet ji bude kapela v čele s klavíristou Petrem Maláskem.
Video:

Marta Kubišová bude letos na podzim končit pěveckou kariéru. V rámci turné naposledy objede sedm českých a tři slovenská města. Úplně poslední pražský koncert proběhne 27. října v pražské Lucerně, kde si s ní zazpívají Václav Neckář, Aneta Langerová nebo Lucie Bílá.

České zastávky turné Marta Naposled

  • 8. 10. Brno (Sono, 19:30)
  • 10. 10. Sedlčany (KD Josefa Suka, 19:00)
  • 12. 10. Chomutov (Městské divadlo, 19:00)
  • 18. 10. Hořovice (Společenský dům, 19:00)
  • 25. 10. Varnsdorf (Městské divadlo, 19:00)
  • 27. 10. Praha (Lucerna, 19:00)
  • 1. 11. České Budějovice (KD Vltava, 19:00)

Lucerna si Kubišová nevybrala náhodou, v prosinci 1989 měla prvmí koncert po dvacetiletém zákazu vystupování právě tam.  

"Těším se do Lucerny, do toho vroucího kotle a magického sálu, v němž jsem měla tu čest mnohokrát zpívat ve své první i druhé kariéře," říká zpěvačka. "Vidím proto jako symbolické, že právě tady se rozloučím s pražským publikem," doplnila zpěvačka. Po Praze se Kubišová představí ještě 1. listopadu v Českých Budějovicích. V ten den jí bude 75 let. 

Svou poslední desku Soul vydala Kubišová loni. Album je nominované na Cenu Anděl. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy