Markovi Ebenovi je 60 let. Moderuje StarDance, karlovarský festival a stále zpívá se svými bratry

ČTK ČTK
18. 12. 2017 10:24
Dlouholetý moderátor karlovarského filmového festivalu, zábavného pořadu StarDance, soutěže O poklad Anežky České nebo talk show Na plovárně Marek Eben dnes slaví 60. narozeniny. Eben, který absolvoval konzervatoř, na sebe poprvé upozornil rolí Válečka v televizním seriálu Kamarádi. Na začátku kariéry působil v karlovarském a kladenském divadle, hereckou dráhu však spojil s pražským Studiem Ypsilon, kam se přesunul na začátku 80. let. Jeho strýc byl skladatel Ilja Hurník, taktéž otec Petr Eben byl skladatel a i Marek Eben se věnuje hudbě. Od 70. let tvoří se sourozenci Kryštofem a Davidem skupinu Bratři Ebenové. Hudbu píše nejen pro ni, ale také pro divadelní inscenace nebo pro děti.
"Já na tom dělám". Marek Eben. | Video: YouTube / Monty z Valmezu
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy