Obrazem: Bota jako umělecké dílo. Manolo Blahnik vystavuje svoje poklady v Museu Kampa

Boty jako ještěrky. Manolo Blahnik jako dítě snil o tom, že vyrobí ještěrkám boty z obalů od bonbonů.
VIDEO: Manolo Blahnik zahájil výstavu The Art of Shoes v pražském Museu Kampa.
"Počasí v Praze dnes není příliš středoevropské, spíše takové sicilské," komentoval Manolo Blahnik horké srpnové odpoledne, během kterého se zahajovala výstava Manolo Blahnik: The Art of Shoes.
Manolo Blahnik se sice narodil na Kanárských ostrovech, po tatínkovi má ale české kořeny. Výstava v Museu Kampa je retrospektivou pětačtyřiceti let práce tohoto módního návrháře.
Hlavním cílem výstavy podle pořadatelů je, aby návštěvníci pochopili Blahnikovu vizi: spojení krásy a pohodlí. Podle některých návrhů a finálních modelů se však zdá, že o pohodlí ve sto procentech případů hovořit nelze.
Foto: ČTK
Hana Slívová Hana Slívová
11. 8. 2017 11:09
"Když vyřezávám vzor, vyprávím si příběhy o botách," říká španělský návrhář a designér Manolo Blahnik (74). Pětačtyřicet let se snaží obuv povýšit na umělecké dílo. Důraz dává na materiály, vzory, eleganci i kontext, pro který vzniká. Ode dneška až do listopadu je v pražském Museu Kampa k vidění výstava pojmenovaná Manolo Blahnik: The Art of Shoes, na níž si návštěvníci mohou zblízka prohlédnout 240 nejroztodivnějších modelů. Výstavu doprovází texty popisující Blahnikovu práci. Škoda jen jejich krokolomné české verze a také ledabylého rozmístění svítidel, která na některé boty nevrhají to nejlepší světlo.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy