reklama
 
 

Zemřela Jackie Collinsová, autorka bestsellerů ze života hollywoodské smetánky

20. 9. 2015
Slavná autorka podlehla ve věku 77 let rakovině prsu. Celkem napsala 32 bestsellerů, které byly přeloženy do 40 jazyků včetně češtiny. Prodalo se jich přes 500 milionů kopií, podle osmi z nich byly natočeny filmy či televizní seriály. Jejím nejslavnějším dílem je kniha Hollywoodské ženy z roku 1983, které se prodalo 15 milionů výtisků.
Doporučujeme

Los Angeles - Ve věku 77 let zemřela v sobotu na rakovinu prsu americká spisovatelka britského původu Jackie Collinsová. Mluvčí spisovatelky Melody Korenbrotová uvedla, že Collinsová zemřela ve Spojených státech, v Los Angeles.

Collinsová vydala za svého života množství ženských románů, při jejichž psaní se inspirovala především životem hereckých hvězd a hollywoodské společenské smetánky. Celkem napsala 32 bestsellerů, které byly přeloženy do 40 jazyků včetně češtiny. Prodalo se jich přes 500 milionů kopií. Podle osmi z nich byly natočeny filmy či televizní seriály.

"Sex je hybná síla světa a psát o něm není nic neobvyklého," řekla Collinsová před několika lety v rozhovoru s americkými novináři. Vztahům mezi muži a ženami byla věnována už její první kniha Svět je plný ženatých mužů vydaná v polovině 60. let. V Austrálii byl dokonce tento skandální bestseller zakázán. Další knihou byla novela Svět je plný rozvedených žen.

Nejslavnějším dílem Collinsové je kniha Hollywoodské ženy z roku 1983, které se prodalo 15 milionů výtisků. Vyšla právě v době, kdy se starší sestra spisovatelky Joan Collinsová hřála na výsluní hollywoodské slávy za roli "potvory" Alexis v televizním seriálu Dynastie.

Producent tohoto seriálu Aaron Spelling pak stál za televizním seriálem natočeným podle Hollywoodských žen Jackie Collinsové. Z té se stala světová celebrita, která se podle médií chovala spíš jako filmová hvězda než jako spisovatelka.

"Prožila krásný, plnohodnotný život, obdivována rodinou, přáteli a miliony čtenářů, které bavila víc než čtyři desetiletí. Byla skutečnou inspirací a tvořivou silou a bude žít dál ve svých postavách," napsala ve smutečním oznámení rodina spisovatelky.

autor: ČTK

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama
  reklama