Vláda mi vadí, z poroty ale neodejdu, cena za literaturu musí zůstat nezávislá, říká Auer

DVTV DVTV
21. 7. 2018 0:39
Státní vyznamenání v rukou politiků jsou tristní, cena za literaturu proto musí zůstat nezávislá. Lepší je trochu se ušpinit, ale zůstat v porotě, říká Radovan Auer, člen poroty Státní ceny za literaturu a ředitel veletrhu Svět knihy. Nedávno rezignovali čtyři ze sedmi členů poroty ceny, mezi nimi i básník Petr Hruška. Pohlídáme to, aby byla cena udělována pouze na základě literárních kvalit, vysvětluje Auer.
Radovan Auer je ředitelem veletrhu Svět knihy. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy