Když upírka miluje člověka. Populární autorka upírské ságy vydává novou knihu

jaz
11. 10. 2015 10:00
Po deseti letech od prvního vydání upírské ságy se na pultech obchodů objevilo pokračování z pera spisovatelky Stephenie Meyer. Ta oslavila kulaté výročí staronovým příběhem. Vrátila se totiž zpátky k modelu lásky mezi upírem a člověkem, ovšem tentokrát přehodila pohlaví hlavních postav. Z pohledné a bezbranné Belly je teď Beaufort a z chladného Edwarda upírka Edythe. Záměrem prý bylo umlčet kritiky, které autorce vytýkaly přílišnou zranitelnost hlavní hrdinky.
Foto: Bontonfilm

Praha – Stephenie Meyer představila svůj nejnovější počin, jenž se až nápadně podobá jejím předchozím titulům. Life and Death: Twilight Reimagined je pokračování upírské ságy, která si získala řadu fanoušků, a to i filmovým zpracováním. Kniha vychází k 10. výročí vydání prvního titulu. Informuje o tom server Daily Dot.

Již delší dobu slibovala Meyer vydání bonusového materiálu, překvapením ale bylo, že se jedná o román na 442 stranách. Do nové knihy pak zahrnula i nepublikované části novely Midnight Sun, která je vyprávěná z pohledu hlavní postavy Edwarda Cullena. Původně byla tato novela plánovaná jako samostatné dílo, které ale autorka nedokončila.

O nové knize toho Stephenie Meyer zatím moc neprozradila. Jen to, že vznikla jako reakce na kritiku upírské ságy. Ta jí vyčítala, že Bella, hlavní hrdinka, byla až příliš slečnou v nesnázích. Takové tvrzení ale autorka odmítala s tím, že každý, kdo je obklopen superhrdiny jako Bella, musí být tak trochu v nesnázích.

V nejnovějším titulu proto nahradila Bellu mužskou postavou, mladíkem Beaufortem, na kterém chce dokázat, že nešlo o slabou a bezbrannou dívku, ale o obyčejnou lidskou bytost. Aby to byl romantický příběh, jak se patří, místo Edwarda se objeví upírka jménem Edythe.

Podle Entertainment Weekly se dá ale kniha americké spisovatelky přirovnat k pokračování erotického románu Padesát odstínů šedi, kdy se autorka E. L. James vrátila k naprosto stejnému příběhu, který ale přepsala z pohledu druhého hlavního hrdiny Christiana Greye. Potom se média ptají, zda autorky náhodou nepostrádají fantazii k vymýšlení nových témat, nebo se jen snaží navázat na své předchozí úspěchy a ještě z nich, jak se říká, vytřískat, co se dá.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mosquera se vrací do Bohemians

Fotbalista Jhon Mosquera se po třech a půl letech vrací do Bohemians 1905. Devětadvacetiletý kolumbijský křídelník uspěl na zkoušce a coby volný hráč podepsal s Pražany smlouvu do konce sezony. Vršovický klub o tom informoval na svém webu.

Mosquera se k týmu připojil minulý týden. Absolvoval několik tréninků a úspěšně prošel lékařským vyšetřením. "Snažil jsem se Jhona několik týdnů přesvědčit, aby přiletěl do Čech a mohli jsme se potkat a probrat jeho působení u nás. To se nakonec povedlo," uvedl ředitel "Klokanů" Darek Jakubowicz.

Bohemians poprvé získali Mosqueru v létě 2014 z třetiligového španělského Hérculesu, nejprve na hostování a poté na přestup. Rodák z Cali v 55 utkáních české nejvyšší soutěže zaznamenal tři góly a šest asistencí a stal se oblíbencem fanoušků.

V létě 2016 se Mosquera rozhodl z Ďolíčku odejít, přestože měl s Bohemians platnou smlouvu. Po návratu do Kolumbie působil v Atléticu Nacional, s nímž si zahrál i na mistrovství světa klubů, a naposledy v Deportivu Cali.

před 1 hodinou

Do výběru nového šéfa CDU se plést nebudu, slíbila Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová tvrdí, že se do výběru budoucího předsedy své Křesťanskodemokratické unie (CDU) a příštího kandidáta na kancléře neplete. Na tiskové konferenci po setkání s finskou premiérkou Sannou Mariovou ve středu řekla, že už v roce 2018 spolustraníkům slíbila, že se nebude do hledání svého nástupce vměšovat. CDU začíná hledat nástupce Annegret Krampové-Karrenbauerové, která před časem oznámila, že z čela strany odstoupí.

"Mou zkušeností historické povahy je, že by se předchůdci do něčeho takového neměli plést," uvedla Merkelová. "A tím se řídím," dodala. Už v říjnu 2018, kdy se vzdala funkce předsedkyně CDU, kancléřka podle svých slov spolustraníkům slíbila, že "se do otázky, kdo v budoucnu povede CDU a nebo kdo bude kandidátem na kancléře, nebudu vměšovat". Neznamená to ale podle ní, že by s možným budoucím kancléřem nemohla mluvit. Němce čekají řádné volby příští rok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy