Obrazem: Začal veletrh Svět knihy, lidé stáli frontu na podpis Maria Vargase Llosy

Návštěvníci veletrhu se fotí s Mariem Vargasem Llosou (vlevo).
Ještě celou sobotu a neděli na pražském Výstavišti pokračuje veletrh Svět knihy, který začal tento čtvrtek. Už ho navštívily tisíce lidí.
U vchodu diváky vítá stánek s informacemi a zavěšenými knihami.
Veletrh se opět koná v Průmyslovém paláci, stejně jako vloni se ale pořadatelé snaží více využít okolního prostoru. Lidé například posedávají v uličce lemované stánky s občerstvením.
Před Průmyslovým palácem je letos poprvé umístěn velký bílý nafukovací stan Café Evropa.
Foto: Lukáš Bíba
Kultura ČTK Kultura, ČTK, Lukáš Bíba
11. 5. 2019 10:31
Ještě celou sobotu a neděli na pražském výstavišti pokračuje veletrh Svět knihy, který začal tento čtvrtek. Už ho navštívily tisíce lidí. Mimořádný zájem byl v pátek o debatu s držitelkou Nobelovy ceny za literaturu Hertou Müllerovou a také o druhého nobelistu, peruánského rodáka Maria Vargase Llosu. Na jeho autogram někteří čekali skoro hodinu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy