Obrazem: Začal veletrh Svět knihy, lidé stáli frontu na podpis Maria Vargase Llosy

Návštěvníci veletrhu se fotí s Mariem Vargasem Llosou (vlevo).
Ještě celou sobotu a neděli na pražském Výstavišti pokračuje veletrh Svět knihy, který začal tento čtvrtek. Už ho navštívily tisíce lidí.
U vchodu diváky vítá stánek s informacemi a zavěšenými knihami.
Veletrh se opět koná v Průmyslovém paláci, stejně jako vloni se ale pořadatelé snaží více využít okolního prostoru. Lidé například posedávají v uličce lemované stánky s občerstvením.
Před Průmyslovým palácem je letos poprvé umístěn velký bílý nafukovací stan Café Evropa.
Foto: Lukáš Bíba
Kultura ČTK Kultura, ČTK, Lukáš Bíba
11. 5. 2019 10:31
Ještě celou sobotu a neděli na pražském výstavišti pokračuje veletrh Svět knihy, který začal tento čtvrtek. Už ho navštívily tisíce lidí. Mimořádný zájem byl v pátek o debatu s držitelkou Nobelovy ceny za literaturu Hertou Müllerovou a také o druhého nobelistu, peruánského rodáka Maria Vargase Llosu. Na jeho autogram někteří čekali skoro hodinu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy