Rowlingová vydá druhou detektivku jako Robert Galbraith

Kultura Kultura
17. 2. 2014 15:41
První detektivka slavné autorky ságy o Harrym Potterovi se do českých knihkupectví dostane ve čtvrtek 20. února. Druhá vyjde v Británii v červnu.
J. K. Rowlingová
J. K. Rowlingová | Foto: Profimédia

Londýn, Praha - Nový román od J. K. Rowling napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith bude o romanopisci, kterého brutálně zavraždí kvůli anonymním portrétům, jež ohrožují kariéry vlivných lidí. Druhá detektivka Rowlingové ponese název The Silkworm (Bourec).

Na pulty českých knihkupectví dorazí první počin Rowlingové pod pseudonymem Robert Galbraith s názvem Volání kukačky ve čtvrtek 20. února.

Také v Silkworm se objeví soukromý detektiv a válečný veterán Cormoran Strike i jeho asistentka Robin Ellacott. Kniha má vyjít letos 19. června ve Velké Británii a 24. června v USA.

Nakladatelství Little, Brown o novém románu tvrdí, že je "chorobně čitelný, se zvraty na každém kroku".

Zpočátku si manželka zavražděného romanopisce Owen Quina myslí, že její manžel odjel sám na několik dní, jako to udělal už několikrát. Najme si ale soukromého detektiva Strikea, aby manžela přivedl domů. A samozřejmě detektiv začne rozplétat pozadí napínavého případu, o němž žena nic netuší. Romanopisec Quin, který je známý svým "jedovatým perem", právě dokončil rukopis, jehož zveřejnění by mohlo zničit některé vlivné osoby, které tedy mají eminentní zájem na jeho umlčení. A Quin je skutečně brutálně zavražděn...

Silkworm je třetím románem pro dospělé, který vydává úspěšná autorka ságy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, a druhý pod pseudonymem Robert Galbraith. Prvním následníkem Harryho Pottera se stal román Prázdné místo.

Na veřejnost se Galbraithova totožnost dostala poté, co se s tím své známé svěřil jeden z advokátů Rowlingové. Informace se pak dostala k nedělníku The Sunday Times, který ji loni v červenci zveřejnil.

Volání kukačky prezentované jako dílo debutujícího autora si loni vysloužilo dobré kritiky, ale nestalo se bestsellerem. Jakmile se prozradilo, že skutečným autorem je Rowlingová, dostalo se do čela žebříčku nejprodávanějších knih.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské hygienické stanice Pavla Svrčinová, uvedl Babiš pro ČT. Rážovou vystřídá v polovině března

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 55 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy