Lisbeth se vrací i bez Larssona. Čtvrtý díl vyjde v létě

Magazín ČTK Magazín, ČTK
30. 1. 2015 9:45
Kniha vyjde v 35 zemích, dopsal ji spoluautor biografie fotbalisty Zlatana Ibrahimoviče.
Herečka Noomi Rapace jako Lisbeth Salanderová
Herečka Noomi Rapace jako Lisbeth Salanderová | Foto: Bontonfilm

Stockholm/Praha – Pokračování trilogie Milénium švédského spisovatele Stiega Larssona vyjde letos v srpnu, a to rovnou v 35 zemích. Deníku The Guardian to potvrdil sám vydavatel.

Knihu dopsal na základě nedokončeného Larssonova rukopisu vloni v listopadu David Lagercrantz, který se rovněž podílel na osobité biografii švédského fotbalisty Zlatana Ibrahimoviče.

Pokračování původní trilogie Milénium vyjde pod anglickým názvem That Witch Does Not Kill a zaměří se na osudy problémové hrdinky Lisbeth Salanderové. Další podrobnosti příběhu autor neprozradil.

Kniha bude mít pět set stránek a Lagercrantz chce zůstat věrný Larssonově stylu vyprávění. "Chtěl jsem využít obrovskou mytologii, kterou Stieg Larsson v knihách vytvořil," řekl spisovatel švédskému deníku Dagens Nyheter.

"Lisbeth Salanderová není kdovíjaká superhrdinka, nejzajímavější je ten kontext a pozadí," tvrdí Lagercrantz.

Stieg Larsson měl v plánu napsat alespoň dalších sedm románů, zemřel v roce 2004 na infarkt myokardu. Bylo mu 50 let. Knihy Larssona se prodaly v počtu více než 75 milionů výtisků v 50 zemích.

Trilogie Milénium se ve Švédsku dočkala i filmové adaptace, první díl Muži, kteří nenávidí ženy pak v roce 2011 znovu natočil i režisér David Fincher. Do hlavních rolí obsadil Daniela Craiga a Rooney Maru.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy