Obrazem: Poprvé bez Průmyslového paláce. Veletrh Svět knihy začal a letos je jiný

Obrazem: Poprvé bez Průmyslového paláce. Veletrh Svět knihy začal a letos je jiný
Veletrh Svět knihy je tradičně pořádán s cílem prodávat a propagovat literaturu. Také letos se koná na pražském Výstavišti.
Kvůli rekonstrukci Průmyslového paláce se však dění přesunulo za branu pod Maroldovým panoramatem. Na stejné místo, kde bude za několik týdnů hudební festival Metronome.
Nakladatelé a knihkupci vystavují v několika halách, většina čtení a besed se koná v provizorních stanech.
Ve čtvrtek vše začalo otevřením ukrajinského stánku za přítomnosti velvyslance Jevhena Perebyjnise (vpravo s manželkou Olgou) a českého ministra kultury Martina Baxy (uprostřed) z ODS. "Pro mě je jakoby veliká radost, že se můžeme setkat. Říkám záměrně jakoby, protože kontext je samozřejmě smutný, agrese ruského prezidenta Vladimira Putina vůči Ukrajině přinesla mnoho bolesti a utrpení," řekl Baxa.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
9. 6. 2022 18:39
Otevřením ukrajinského stánku za přítomnosti velvyslance Jevhena Perebyjnise a českého ministra kultury Martina Baxy z ODS ve čtvrtek začal veletrh Svět knihy. Koná se opět na pražském Výstavišti, kvůli rekonstrukci Průmyslového paláce však poprvé v areálu u Křižíkových pavilonů. Potrvá do neděle.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump věděl o zbraních v davu, který vyzval k pochodu na Kongres, řekla jeho někdejší asistentka

Někdejší prezident USA Donald Trump byl informován o přítomnosti zbraní v davu svých podporovatelů, které 6. ledna 2021 vyzval k pochodu na sídlo Kongresu bezprostředně před vypuknutím nepokojů. Před vyšetřovacím výborem Sněmovny reprezentantů to vypověděla někdejší asistentka Trumpova personálního šéfa Marka Meadowse. Rovněž uvedla, že Meadows se jí už 2. ledna svěřil s obavou, že den volební schůze Kongresu by mohl být "velmi, velmi špatný".

Sněmovní komise při narychlo svolaném slyšení předvolala Cassidy Hutchinsonovou, což byla podle médií Meadowsova pravá ruka, která se účastnila prakticky všech jeho aktivit. Důrazem na její svědectví se panel snaží ukázat, že Trumpův Bílý dům před událostmi 6. ledna dobře věděl o rizicích, přesto však pokračoval v kampani proti volebním výsledkům a v burcování stoupenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy