Neošamanista a autor Čtyř dohod napsal novou knihu. V Česku vyjde ve světové premiéře

ČTK ČTK
14. 9. 2015 11:43
Nová kniha populárního mexického autora knih o neošamanismu a spiritualitě Dona Miguela Ruize vyjde ve světové premiéře v češtině. Publikace nazvaná Toltécké umění života a smrti se na pulty českých knihkupců dostane 16. září, všude jinde ve světě, včetně anglické verze, vyjde až za měsíc. Rozhodnutí o české exkluzivitě udělalo nakladatelství HarperCollins a Miguel Ruiz jej uvítal. K českým čtenářům má nadstandardní vztah, Prahu několikrát navštívil a přednášel zde svým příznivcům. Tuzemští čtenáři mají oblíbené zejména Ruizovy Čtyři dohody. Podle knihy, jíž se na celém světě prodalo přes sedm milionů výtisků, inscenoval Jaroslav Dušek divadelní hru.
Don Miguel Ruiz
Don Miguel Ruiz | Foto: Issabele Oliver / miguelruiz.com
 

Právě se děje

před 7 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy