Eco, Zubov i Tolkien: 22 knižních tipů na léto

Boris Hokr Boris Hokr
Aktualizováno 27. 7. 2015 18:29
Léto je časem odpočinku, kdy jako čtenáři upřednostňujeme oddechovky, vracíme se k oblíbeným autorům nebo se necháváme knihami zcela pohltit. Boris Hokr vybral 22 tipů právě na takovéto tituly.

Umberto Eco: Foucaltovo kyvadlo

Knihy na léto
Knihy na léto | Foto: Argo

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefír, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými společnostmi.

"Jakkoliv mám rád Jméno růže nebo úžasného Baudolina, právě Foucaltovo kyvadlo je pravděpodobně nejlepším Ecovým románem. Postavy i čtenář jsou chyceni do mistrně spletené pavučiny mystifikací, konspiračních teorií a lží, které mají moc přetvořit realitu. Je to napsané s erudicí, kterou můžeme jen tiše závidět, a s ironií, před kterou je třeba smeknout."

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy