50 odstínů šedi nekončí. Příběh převypráví sadista Grey

jaz
3. 6. 2015 10:41
Knižní trilogii Padesát odstínů šedi čeká pokračování. Už v polovině června vyjde čtvrtý díl, který se zaměří na sadistického miliardáře.
Padesát odstínů šedi.
Padesát odstínů šedi. | Foto: Cinemart

Praha – Autorka úspěšné série erotických románů E. L. James oznámila přes své vydavatelství Vintage Books, že nový díl Padesáti odstínů šedi vyjde již v červnu, píše web Variety.

"Ahoj všichni. Pro ty, kteří se už nemohli dočkat, Christianův román Padesát odstínů šedi bude publikovaný 18. června, na jeho narozeniny. Pojmenovala jsem ho Grey a doufám, že si ho zamilujete," napsala autorka na Instagramu s tím, že knihu věnovala všem fanouškům, kteří si ji v podstatě vyprosili.

Čtvrtý román navazuje na příběh studentky Anastasie Steele, která se zamiluje do Christiana Greye, bohatého podnikatele s poněkud netradičními sexuálními choutkami. Tentokrát ale britská autorka změní vypravěče a Anastasii z předchozích třech dílů vystřídá Christian, který čtenáře zavede do svého světa.

"Christian je složitá postava a čtenáři byli vždy fascinováni jeho touhami a pohnutkami, jeho neklidnou minulostí. Navíc každý, kdo měl někdy vztah, ví, že příběh má vždy dvě strany," nechala se slyšet spisovatelka, která uvede knihu na trh i v elektronické podobě.

Letos měl premiéru i první díl filmové adaptace, ve které si zahráli hlavní hrdiny Jamie Dornan a Dakota Johnson. Režie se ujala Sam Taylor-Johnson. Ta ale oznámila, že na dalším pokračování spolupracovat nehodlá. Ohledně účinkování ve druhém díle byl na vážkách i sám představitel miliardáře Greye, jehož zrazovala manželka. Nakonec se původní herecká sestava měnit nebude.

Podívejte se na ukázku z filmu Padesát odstínů šedi. | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy