Lidstvo bude opět válčit s monstry. V pokračování sci-fi Pacific Rim účinkují Boyega a Eastwood

Kultura Kultura
8. 10. 2017 11:46
Pod názvem Pacific Rim: Povstání začnou česká kina příští rok v dubnu promítat pokračování čtyři roky starého akčního sci-fi. Pacific Rim se odehrává v blízké budoucnosti, kdy lidští roboti válčí s monstry zvanými kaidžu, kteří vylézají z portálu otevřeného na dně Tichého oceánu a napadají metropole. První film natočil režisér Guillermo del Toro, nynější pokračování je dílem filmaře Stevena S. DeKnighta. Hlavní role ztvárnili John Boyega známý z nové trilogie Hvězdných váek, syn známého herce Clinta Eastwooda Scott a mladá čínská herečka Ťing Tchien.
Video:
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy