Woodstock po 50 letech se nakonec asi neuskuteční, píše magazín Variety

ČTK ČTK
31. 7. 2019 21:16
Plány na připomínku 50. výročí amerického hudebního festivalu Woodstock byly definitivně odloženy. S odvoláním na své zdroje to napsal magazín Variety. Pořadatelé zrušení ještě formálně nepotvrdili, ale mnoho hudebníků již svou účast odvolalo, naposledy tak v úterý učinila Miley Cyrusová.
Zpěvák John Fogerty při představení festivalu Woodstock 50.
Zpěvák John Fogerty při představení festivalu Woodstock 50. | Foto: Reuters

Organizaci třídenního festivalu nazvaného Woodstock 50, který se měl konat od 16. do 18. srpna, provázely od první chvíle potíže. Organizátoři chtěli nejdříve uspořádatkoncerty v areálu závodiště Watkins Glen v americkém státě New York, kvůli problémům s povoleními bylo nakonec vybráno náhradní dějiště Merriweather Post Pavilion ve státě Maryland. Ale ani zde se však připomínka Woodstocku neuskuteční.

Pokud by se přece jen nějaký připomínkový koncert v Merriweather Post Pavilion konal, musel by být jednodenní, neboť v sobotu 17. srpna zde vlastní vystoupení pořádá skupina The Smashing Pumpkins.

Na novodobém Woodstocku měly účinkovat současné hudební hvězdy, jako jsou rapper Jay-Z, zpěvačka Miley Cyrusová nebo rocková kapela The Killers, ale také účastníci původního Woodstocku John Fogerty, kapela Canned Heat či Carlos Santana. Hudebníci ale postupně účast odvolávali.

Woodstock v roce 1969 se uskutečnil jen přibližně 240 kilometrů odtud, na pozemku farmy v Bethelu. Tehdy se od 15. do 18. srpna 1969 na "třech dnech míru a hudby" představily před zhruba 400 tisíci lidmi osobnosti a kapely jako Jimi Hendrix, Janis Joplinová nebo The Who.

Akce se stala symbolem alternativní kultury a odporu proti válce ve Vietnamu a je považována za jednu z nejvýznamnějších v dějinách populární hudby.

 

Právě se děje

Další zprávy