Kytarista Ronnie Wood, nejmladší člen The Rolling Stones, slaví sedmdesátiny

ČTK Kultura ČTK, Kultura
31. 5. 2017 9:00
Nejmladší člen kapely The Rolling Stones, kytarista Ronnie Wood, slaví 1. června 70. narozeniny. Stouni chystají na září a říjen evropské turné, Česká republika ale na seznamu není.
Video: YouTube / The Rolling Stones

Ronald David Wood se narodil v anglickém Hillingdonu. Před spoluprací s The Rolling Stones, k nimž se přidal v roce 1974, se proslavil jako člen rockové skupiny The Faces (1969-75).

V letech 1964 až 1967 hrál také ve skupině The Birds. V roce 1967 založili Wood s dalším fenomenálním kytaristou Jeffen Beckem a Rodem Stewartem kapelu Jeff Beck Group, která ale po dvou úspěšných albech skončila. Wood také natočil několik sólových alb. 

Otec šesti dětí Wood (nejmladší dvě dcery - roční dvojčata - má se svou třetí manželkou Sally Humphreysovou) se také prosadil jako malíř. Jeho malby, kresby a tisky, na kterých často zobrazuje hvězdy světového showbyznysu, visely po celém světě.

Kapela The Rolling Stones, jak ji Ronnie Wood namaloval v roce 1989
Kapela The Rolling Stones, jak ji Ronnie Wood namaloval v roce 1989 | Foto: Ronnie Wood

Během své kariéry řešil Wood problémy s drogami a především se závislostí na alkoholu, ze které se několikrát léčil. Před několika dny se na jeho Facebooku objevila zpráva, že lékaři mu z plic museli odstanit drobnou lézi, na niž přišli při rutinní kontrole. Žádná další léčba však prý není nutná a nález by neměl ohrozit nadcházející evropské turné No Filter. To má kapela v plánu v říjnu a v listopadu. Česká republika však na seznamu není. 

Naposledy se tuzemské publikum potkalo se Stouny prostřednictvím loňského dokumentu The Rolling Stones Olé Olé Olé o turné po Jižní Americe. Skupina v něm byla ve velmi dobré formě. Část dokumentu zaznamenala i Woodovu kariéru výtvarníka. 

Ron Wood je nejmladší ze všech členů The Rolling Stones. Zpěvákovi Micku Jaggerovi bude v červenci 74 let, kytarista Keith Richards čtyřiasedmdesátiny oslaví v prosinci. Bubeníkovi Charlie Wattsovi bude 2. června 76 let.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy