reklama
 
 

Kytara napříč žánry slaví 20. narozeniny. Posluchačům ukáže, jak se hraje bluegrass na mandolínu

11. 10. 2017
Letošní ročník festivalu Kytara napříč žánry nabídne americké blues, bluegrass, jazz, rock i pop. Zvuk klasických koncertních a akustických kytar různých typů obohatí zvuková škála mandolíny. Festival vyvrcholí lednovým benefičním koncertem pro Mexiko.

Už podvacáté se bude konat hudební festival Kytara napříč žánry. Od 14. října zamíří do koncertních sálů v Praze, Táboře, Pardubicích či Havlíčkově Brodě.

Program nabídne vedle klasického koncertního repertoáru americké blues, bluegrass, jazz, rock i pop. Zvuk klasických koncertních a akustických kytar různých typů obohatí barevná zvuková škála mandolíny.

Na festiva letos z Kanady přijede renomovaný kytarista s bluesovými kořeny Dave Goodman. Sedmdesátiny tu oslaví italský kytarista a skladatel Carlo Domeniconi, vystoupí i japonští kytaristé Kozo Tate a Ičiro Ohaši či žák slavného Tommyho Emmanuela, Australan Joe Robinson žijící v USA.

"Mezinárodně respektovaný mandolinista Radim Zenkl spojil před časem síly s kytaristou Beppe Gambettou a jejich láska k bluegrassu je dokázala dovést až k absolutní špičce v oboru," řekl Stanislav Barek, který přehlídku pořádá.

Kromě zahraničních hostů obohatí festival plejáda domácích kytarových mistrů v čele s 92letým Jiřím Jirmalem a Pavlem Steidlem.

Na konci ledna pak v pražském Divadle Hybernia zazní spojení tradičních mexických Mariachi písní a originálních aranží taneční hudby. Koncert je benefiční, výtěžek jde na podporu oblastí zasažených zemětřesením.

autor: ČTK | 11. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama