Krása střídá nábytek. Domečky pro panenky provedou historií bydlení i rodinných zvyklostí v Anglii

Hana Slívová Tomáš Cetkovský Hana Slívová, Tomáš Cetkovský
14. 2. 2018 16:34
Dvanáct domků pro panenky, kterým se jen s přimhouřenýma očima dá říct domečky, vystavuje od 16. února nově otevřené Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Unikátní a do posledního obrazu a židličky vypracované rodinné poklady, jež se dědily nejčastěji z matky na dceru, pochází ze sbírky Victoria & Albert Museum of Childhood v Londýně. Ta se formovala od roku 1872. Výstava, stejnou měrou určená dospělým i dětem, přibližuje skrz domečky nejen každodenní život rodin z různých společenských vrstev, ale věrně také dokumentuje vývoj architektury a designu. Výstava potrvá do 17. června.
Výstava Domečky pro panenky v Uměleckoprůmyslovém museu | Video: Tomáš Cetkovský, Hana Slívová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy