Krása střídá nábytek. Domečky pro panenky provedou historií bydlení i rodinných zvyklostí v Anglii

Hana Slívová Tomáš Cetkovský Hana Slívová, Tomáš Cetkovský
14. 2. 2018 16:34
Dvanáct domků pro panenky, kterým se jen s přimhouřenýma očima dá říct domečky, vystavuje od 16. února nově otevřené Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Unikátní a do posledního obrazu a židličky vypracované rodinné poklady, jež se dědily nejčastěji z matky na dceru, pochází ze sbírky Victoria & Albert Museum of Childhood v Londýně. Ta se formovala od roku 1872. Výstava, stejnou měrou určená dospělým i dětem, přibližuje skrz domečky nejen každodenní život rodin z různých společenských vrstev, ale věrně také dokumentuje vývoj architektury a designu. Výstava potrvá do 17. června.
Výstava Domečky pro panenky v Uměleckoprůmyslovém museu | Video: Tomáš Cetkovský, Hana Slívová
 

Právě se děje

před 51 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy