Krása střídá nábytek. Domečky pro panenky provedou historií bydlení i rodinných zvyklostí v Anglii

Hana Slívová Tomáš Cetkovský Hana Slívová, Tomáš Cetkovský
14. 2. 2018 16:34
Dvanáct domků pro panenky, kterým se jen s přimhouřenýma očima dá říct domečky, vystavuje od 16. února nově otevřené Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Unikátní a do posledního obrazu a židličky vypracované rodinné poklady, jež se dědily nejčastěji z matky na dceru, pochází ze sbírky Victoria & Albert Museum of Childhood v Londýně. Ta se formovala od roku 1872. Výstava, stejnou měrou určená dospělým i dětem, přibližuje skrz domečky nejen každodenní život rodin z různých společenských vrstev, ale věrně také dokumentuje vývoj architektury a designu. Výstava potrvá do 17. června.
Výstava Domečky pro panenky v Uměleckoprůmyslovém museu | Video: Tomáš Cetkovský, Hana Slívová
 

Právě se děje

před 32 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy