Kolik vydělávají hollywoodské herečky

Reuters, Hej
1. 12. 2005 9:00
Los Angeles - Časopis Hollywood Reporter zveřejnil svůj výroční seznam nejlépe placených hollywoodských hereček.

Na prvním místě je překvapivě Julia Roberts s částkou 20 milionů dolarů za film, a to i přesto, že tento rok nehrála ani v jednom filmu kvůli svým mateřským povinnostem. Částky nad 20 milionů dolarů byly do úspěchu Julie Roberts ve filmech typu Erin Brockovich či Dannyho parťáci vyhrazeny spíše mužům, konkrétně například hollywoodské hvězdě Tomu Cruisovi.

Druhé místo obsadila původem australská kráska Nicole Kidman. Bronzová pozice patří herečce Reese Witherspoon, která v současné době hraje ve filmu Walk the Line a na 4. místě je také nikterak překvapivě Drew Barrymore. Obě dvě dostávají 15 milionů dolarů za každý film.

Příjmy dalších tří hereček se pohybují mezi 10 - 15 milionů za film. Jde o Renée Zellweger, Angelinu Jolie a Cameron Diaz. Na 8. místě je pak Jodie Foster, kterou mohou čeští diváci aktuálně vidět v thrilleru Tajemný let. Hned za ní se umístila Charlie Theron a 10. pozice patří Jennifer Aniston s 9 miliony dolarů za film.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy