Kolik vydělávají hollywoodské herečky

Reuters, Hej
1. 12. 2005 9:00
Los Angeles - Časopis Hollywood Reporter zveřejnil svůj výroční seznam nejlépe placených hollywoodských hereček.

Na prvním místě je překvapivě Julia Roberts s částkou 20 milionů dolarů za film, a to i přesto, že tento rok nehrála ani v jednom filmu kvůli svým mateřským povinnostem. Částky nad 20 milionů dolarů byly do úspěchu Julie Roberts ve filmech typu Erin Brockovich či Dannyho parťáci vyhrazeny spíše mužům, konkrétně například hollywoodské hvězdě Tomu Cruisovi.

Druhé místo obsadila původem australská kráska Nicole Kidman. Bronzová pozice patří herečce Reese Witherspoon, která v současné době hraje ve filmu Walk the Line a na 4. místě je také nikterak překvapivě Drew Barrymore. Obě dvě dostávají 15 milionů dolarů za každý film.

Příjmy dalších tří hereček se pohybují mezi 10 - 15 milionů za film. Jde o Renée Zellweger, Angelinu Jolie a Cameron Diaz. Na 8. místě je pak Jodie Foster, kterou mohou čeští diváci aktuálně vidět v thrilleru Tajemný let. Hned za ní se umístila Charlie Theron a 10. pozice patří Jennifer Aniston s 9 miliony dolarů za film.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy