Kolik vydělávají hollywoodské herečky

Reuters, Hej
1. 12. 2005 9:00
Los Angeles - Časopis Hollywood Reporter zveřejnil svůj výroční seznam nejlépe placených hollywoodských hereček.

Na prvním místě je překvapivě Julia Roberts s částkou 20 milionů dolarů za film, a to i přesto, že tento rok nehrála ani v jednom filmu kvůli svým mateřským povinnostem. Částky nad 20 milionů dolarů byly do úspěchu Julie Roberts ve filmech typu Erin Brockovich či Dannyho parťáci vyhrazeny spíše mužům, konkrétně například hollywoodské hvězdě Tomu Cruisovi.

Druhé místo obsadila původem australská kráska Nicole Kidman. Bronzová pozice patří herečce Reese Witherspoon, která v současné době hraje ve filmu Walk the Line a na 4. místě je také nikterak překvapivě Drew Barrymore. Obě dvě dostávají 15 milionů dolarů za každý film.

Příjmy dalších tří hereček se pohybují mezi 10 - 15 milionů za film. Jde o Renée Zellweger, Angelinu Jolie a Cameron Diaz. Na 8. místě je pak Jodie Foster, kterou mohou čeští diváci aktuálně vidět v thrilleru Tajemný let. Hned za ní se umístila Charlie Theron a 10. pozice patří Jennifer Aniston s 9 miliony dolarů za film.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy