Knoflíkář Petr Zelenka dokončuje seriál a připravuje film i divadelní hru

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 8. 2017 22:08
Režisér a scenárista Petr Zelenka, mezi jehož nejslavnější filmy patří Samotáři, Knoflíkáři nebo Rok ďábla, slaví padesátiny. A chystá několik nových projektů: seriál na základě divadelní hry Dabing Street, film Modelář o majiteli dronu a také divadelní hru o vědci Antonínu Holém.
Režisér Petr Zelenka.
Režisér Petr Zelenka. | Foto: DVTV

Scenárista, filmový a divadelní režisér Petr Zelenka, který 21. srpna oslaví padesátiny, právě dokončuje televizní seriál.

"Jde o můj první seriál, při jehož přípravě jsem byl trochu naivní. Domníval jsem se, že hru Dabing Street, kterou jsem před pěti lety nastudoval v Dejvickém divadle v Praze, rozdělím na dvanáct částí a něco drobného dopíšu. Pak se ukázalo, že dopsat musím deset dílů - původní text vydal zhruba na dva," řekl Zelenka.

Hlavní roli ztvárnila jako na jevišti Klára Melíšková, k zásadním postavám přibyla takzvaná camea, neboli známé osobnosti, které se v příběhu objeví samy za sebe. Budou mezi nimi Viktor Preiss, Jiří Bartoška či Vilma Cibulková.

Česká televize hodlá tuto "poněkud drsnější" sérii uvést na obrazovky začátkem příštího roku.

V roce 2018 chce Zelenka natáčet svůj další film nazvaný Modelář. Půjde o psychologicky laděný příběh dvou mladíků, kteří mají firmu používající drony k dokumentaci nejrůznějších událostí.

"Jeden z nich dostane nápad, že by dronem zabil bývalého amerického ministra obrany Dicka Cheneyho, kterého označuje za Heydricha dnešní doby," říká Zelenka. 

Zelenka se představí také v roli divadelního režiséra. Jeho osmým divadelním počinem bude hra o chemikovi Antonínu Holém (1936-2012), který přišel s vakcínou k léčbě HIV.  

"Po vynálezci měkkých kontaktních čoček Otto Wichterlem by to mohl být nejznámější český vědec. Ale není. Doufám, že by hra mohla přispět k jeho popularitě," dodal Zelenka. Hra bude mít premiéru v březnu v Dejvickém divadle.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

před 41 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy