Zrušené turné v Číně? Jednáme, jde o reakci na primátorova slova, říká ředitel PKF

DVTV DVTV
29. 4. 2019 10:53
"Jednání ohledně turné našeho orchestru po Číně probíhají, nemáme oficiální stanovisko, že by bylo definitivně zrušeno," říká ředitel PKF – Prague Philharmonia, která do Číny jezdí od roku 2012. Nyní je její plánované turné ohroženo v souvislosti s výroky pražského primátora Zdeňka Hřiba, čínská strana podmiňuje udělení licence k vystoupení tím, aby čeští hráči předem veřejně zkritizovali pražský magistrát.
Hostem DVtv byl Radim Otépka, ředitel orchestru PKF - Prague Philharmonia. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy