Na krumlovský festival přijedou Plácido Domingo i spisovatel Dan Brown

ČTK ČTK
7. 6. 2021 13:55
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zahájí 4. září operní pěvec Plácido Domingo, který v lednu oslavil osmdesátiny. Novinkou bude festivalová zóna, už 31. července ji otevře česká premiéra díla Wild Symphony od spisovatele Dana Browna, který rovněž přijede. V zóně se budou konat koncerty i filmové projekce.
Plácido Domingo a umělecká ředitelka festivalu Gabriela Boháčová před několika lety v Praze.
Plácido Domingo a umělecká ředitelka festivalu Gabriela Boháčová před několika lety v Praze. | Foto: Domingo Mozart Prague

Hlavní část festivalu potrvá od 4. do 18. září, toto pondělí začal předprodej vstupenek.

Pořadatelé festival kvůli koronavirovým opatřením přesunuli z července a srpna na září. Přehlídka má před sebou 30. ročník. Včetně festivalové zóny nabídne 16 koncertů v pěti prostředích.

"Festival zahájíme operním galakoncertem, jehož hlavní hvězdou bude legenda opery Plácido Domingo, který se do Českého Krumlova vrací po deseti letech. Jeho hosty budou pěvkyně Adriana Kučerová a Štěpánka Pučálková. V programu zájemci najdou i další operní galakoncert. Tentokrát vystoupí Adam Plachetka," popisuje prezident festivalu Jaromír Boháč.

Dále přijedou jazzový bubeník Billy Cobham, popová zpěvačka Pia Toscano či houslistka Leticia Moreno, jež přednese skladby Antonína Dvořáka. Komorní koncerty odehrají Heroldovo či Škampovo kvarteto. Z mladších účinkujících vystoupí finalisté televizní show Virtuosos V4+.

Novinkou bude festivalová zóna v Pivovarské zahradě. Otevře 31. července, kdy zazní Wild Symphony od autora knižních bestsellerů Dana Browna. Symfonii zahraje Jihočeská filharmonie, Brown při ní bude číst ze stejnojmenné knihy.

"Další týdny přinesou koncerty klasické i populární hudby či letní kina, návštěvníci budou moci relaxovat v lehátkách, hrát deskové hry, malovat nebo si zacvičit," doplňuje umělecká ředitelka festivalu Gabriela Boháčová.

Původní rozpočet letošního ročníku krumlovského festivalu byl 43,5 milionu korun. Před pandemií za ním každý rok jezdilo asi 20 tisíc lidí. Zpívali zde už Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Flemingová, Karel Gott nebo Dagmar Pecková.

Loni organizátoři letní termín kvůli koronaviru zrušili a připravili zářijovou náhradní akci s českými umělci.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy