Obrazem: Groteskní hororová podívaná. Vizvárymu s Goldflamem hraje barokní orchestr

Obrazem: Groteskní hororová podívaná. Vizvárymu s Goldflamem hraje barokní orchestr
Režisér a mim Radim Vizváry s kolegy nahradili původní scénář novým, inspirovaným vzpomínkami a povídkami Arnošta Goldflama.
Kromě Goldflama (na snímku vpravo) v roli vypravěče na jevišti vystoupí tři operní pěvci, pět mimů a Czech Ensemble Baroque Orchestra pod taktovkou Romana Válka.
Hudba se pohybuje na pomezí baroka a klasicismu, zpívají sopranistka Markéta Böhmová, basista Štefan Kocán a kontratenorista Thomas Lichtenecker.
Pořadatelé označují Sen za "fantastickou, groteskní a občas i hororovou podívanou". Po páteční premiéře je na programu ještě tuto sobotu a neděli, hraje se ve znojemské Jízdárně.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
24. 7. 2020 14:22
Hudební festival Znojmo tento pátek v premiéře uvede scénické provedení operní pantomimy Der Traum / Sen od Michaela Haydna. Režisér a mim Radim Vizváry s kolegy nahradili původní scénář novým, inspirovaným vzpomínkami a povídkami Arnošta Goldflama. Po páteční premiéře je inscenace na programu znovu v sobotu a neděli.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy