Obrazem: Groteskní hororová podívaná. Vizvárymu s Goldflamem hraje barokní orchestr

Obrazem: Groteskní hororová podívaná. Vizvárymu s Goldflamem hraje barokní orchestr
Režisér a mim Radim Vizváry s kolegy nahradili původní scénář novým, inspirovaným vzpomínkami a povídkami Arnošta Goldflama.
Kromě Goldflama (na snímku vpravo) v roli vypravěče na jevišti vystoupí tři operní pěvci, pět mimů a Czech Ensemble Baroque Orchestra pod taktovkou Romana Válka.
Hudba se pohybuje na pomezí baroka a klasicismu, zpívají sopranistka Markéta Böhmová, basista Štefan Kocán a kontratenorista Thomas Lichtenecker.
Pořadatelé označují Sen za "fantastickou, groteskní a občas i hororovou podívanou". Po páteční premiéře je na programu ještě tuto sobotu a neděli, hraje se ve znojemské Jízdárně.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
24. 7. 2020 14:22
Hudební festival Znojmo tento pátek v premiéře uvede scénické provedení operní pantomimy Der Traum / Sen od Michaela Haydna. Režisér a mim Radim Vizváry s kolegy nahradili původní scénář novým, inspirovaným vzpomínkami a povídkami Arnošta Goldflama. Po páteční premiéře je inscenace na programu znovu v sobotu a neděli.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy