Obrazem: Groteskní hororová podívaná. Vizvárymu s Goldflamem hraje barokní orchestr

Obrazem: Groteskní hororová podívaná. Vizvárymu s Goldflamem hraje barokní orchestr
Režisér a mim Radim Vizváry s kolegy nahradili původní scénář novým, inspirovaným vzpomínkami a povídkami Arnošta Goldflama.
Kromě Goldflama (na snímku vpravo) v roli vypravěče na jevišti vystoupí tři operní pěvci, pět mimů a Czech Ensemble Baroque Orchestra pod taktovkou Romana Válka.
Hudba se pohybuje na pomezí baroka a klasicismu, zpívají sopranistka Markéta Böhmová, basista Štefan Kocán a kontratenorista Thomas Lichtenecker.
Pořadatelé označují Sen za "fantastickou, groteskní a občas i hororovou podívanou". Po páteční premiéře je na programu ještě tuto sobotu a neděli, hraje se ve znojemské Jízdárně.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
24. 7. 2020 14:22
Hudební festival Znojmo tento pátek v premiéře uvede scénické provedení operní pantomimy Der Traum / Sen od Michaela Haydna. Režisér a mim Radim Vizváry s kolegy nahradili původní scénář novým, inspirovaným vzpomínkami a povídkami Arnošta Goldflama. Po páteční premiéře je inscenace na programu znovu v sobotu a neděli.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy