reklama
 
 

Kauza #MeToo: Věděla jsi, co Henry Weinstein dělá, obviňuje plakát Maryl Streepovou

23. 12. 2017 12:03
Americká oscarová herečka Meryl Streepová čelí v Los Angeles plakátové kampani, ve které ji umělec vystupující pod pseudonymem Sabo obviňuje, že věděla o násilném sexuálním chování hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina. Streepová tvrdí, že o tom neměla tušení. Sabo, který zastává konzervativní politické postoje, v rozhovoru s britským listem The Guardian připustil, že plakáty jsou odvetou ze kritický postoj herečky k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Na plakátech rozmístěných po Los Angeles je usmívající se Meryl Streepová. Vedle ní stojí producent Harvey Weinstein, herečka má pak přes oči nápis "Věděla".

Když se zprávy o Weinsteinově přístupu k ženám dostaly v říjnu na veřejnost, Streepová prohlásila, že je z novinek zděšená.

Společně s dalšími herečkami chce podle agentury DPA na protest proti sexuálním útokům ve filmovém průmyslu přijít na lednové udělování cen Zlatý glóbus oděná do černých šatů. Za to ji na twitteru kritizovala kolegyně Rose McGowanová, která tvrdí, že ji Weinstein znásilnil.

"Problémem je tvoje mlčení," napsala McGowanová. "Opovrhuji tvým pokrytectvím," dodala s tím, že Streepová by se měla obléknout spíše do značky Marchesa, za kterou stojí Weinsteinova manželka Georgina Chapmanová.

Proti tomu se Streepová ohradila a opakovaně prohlásila, že nic záměrně nezamlčovala a že o Weinsteinově chování neměla ani tušení.

Tím, zda Streepová o producentově přístupu k ženám věděla a mlčela, Sabo zcela přesvědčený není.

"Nevím to stoprocentně. Řekl bych ale, že kdokoli ve filmové branži o tom musel mít velmi dobrou představu. Myslím, že to věděla. Možná dokonce Weinsteina zásobovala čerstvým masem," řekl listu The Guardian.

Sabo, který o sobě tvrdí, že je mu 49 let a že v minulosti sloužil u námořní pěchoty, se považuje za pravicovou verzi proslulého streetartového umělce Banksyho. Republikány pak označuje za nové punkery dnešní doby.

Weinsteina ze sexuálních útoků obvinily už desítky žen a jeho kauza odstartovala vlnu dalších obvinění, která mířila do řad politiků, novinářů a manažerů. Mezi ženami, které o producentově nevybíravém chování promluvily, jsou i hvězdy Salma Hayeková, Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolieová.

autor: ČTK | 23. 12. 2017 12:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama