Karel Gott zvládl první velký koncert po nemoci a chystá se na slovenský festival Topfest

ČTK ČTK
1. 6. 2017 0:17
Po úspěšném comebacku v Divadle Hybernia zpěvák Karel Gott oznámil, že se 1. července představí na festivalu Topfest ve slovenských Piešťanech. Další koncertní termíny budou přibývat na jeho facebookovém profilu.
V dubnu zazpíval Gott jako host na oslavě narozenin Karla Štědrého. | Video: https://www.youtube.com/watch?v=vd8JrEU339g

Zpěvák Karel Gott (77) se po středečním vystoupení v pražském Divadle Hybernia chystá 1. července zazpívat na festivalu Topfest ve slovenských Piešťanech. Naposledy se Gott na podobné akci představil v roce 2014, tehdy vystoupil na Rock for People v Hradci Králové. Na koncertě tehdy bylo asi dvacet tisíc lidí. 

"Vzhledem k jinému publiku zvolím v Piešťanech trochu jiný repertoár než v Hradci Králové," řekl Gott. Potvrdil, že středeční vystoupení v Divadle Hybernia pro něho znamená návrat na velká pódia po nedávné těžké nemoci. "Zatím jsem sólově zazpíval jen v klubovém prostředí pro známé," dodal.

Oním klubovým prostředím byla pražská Malostranská beseda, kam 10. října dorazilo 115 majitelů vstupenek zakoupených v předprodeji. 

Na koncertě s názvem Karel Gott still aLIVE v Hybernii ve středu zazněly za doprovodu Boom!Bandu Jiřího Dvořáka písně s Evou Pilarovou (Je nebezpečné dotýkat se hvězd z muzikálu Kdyby tisíc klarinetů), Ilonou Csákovou (Pláč od Roye Orbisona, což byla jediná novinka na koncertním repertoáru), Dashou, Vojtěchěm Dykem či Petrem Kolářem.

Vstupenky na dnešní koncert do divadla s kapacitou 850 míst zmizely půl hodiny od otevření předprodeje. Podle zákulisních informací dostal Gott nabídku ještě letos vystoupit v O2 areně.

Termíny dalších Gottových koncertů se bude veřejnost podle jeho mluvčí Anety Stolzové průběžně dozvídat z facebookového profilu. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy