Kamil Lhoták na křídlech grafiky. Výstava ukáže malířovu grafickou práci od konce války

Kultura Kultura
1. 11. 2017 7:00
Pražská Galerie Hollar představí od 9. 11. grafickou práci výtvarníka Kamila Lhotáka ze Skupiny 42. "Lhoták kladl vlastní grafickou činnost svým významem na úroveň malby a opakovaně prohlašoval, že práce na poli grafiky je výrazem nejvyšší profesionality umělce," říká kurátor výstavy Libor Šteffek. Působení na grafickém poli zahájil Lhoták v roce 1944, kdy s kolegy přispěl drobným leptem Periferie do souboru prací In memoriam Františka Janouška. Později pak vedle malby, ilustrací či práce pro film dělal desítky grafických prací ročně. Nejčastěji využíval techniku suché jehly, na konci 70. a v 80. letech se přiklonil k uměleckému sítotisku. Během života Lhoták vytvořil více než 660 grafik.
Balon mezi městy od Kamila Lhotáka.
Balon mezi městy od Kamila Lhotáka. | Foto: Galerie Hollar

 

Právě se děje

před 11 minutami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy